Friday, June 14, 2024
HomeBez kategoriiLista miast w Europie, które spodobały mi się najbardziej.

Lista miast w Europie, które spodobały mi się najbardziej.

Przez ostatnie dwa lata udało mi się odwiedzić większość znanych Europejskich stolic. A gdybym tak stworzył ranking miast, które wywarły na mnie największe wrażenie….

Tworząc tą listę będę sugerował się swoim subiektywnym wrażeniem. Postaram się podać krótką argumentację.

Turystyczny ranking miast według Ajsa

1. Rzym
Rzym jest miejscem, od którego moim zdaniem warto zacząć swoje podróżnicze przygody. Kolebka cywilizacji, przebogata historia, niesamowita architektura i atmosfera, która sprawia że wizytę w tym mieście zapamięta się na długo. Poza tym wszystkie Europejskie stolice w mniejszym lub większym stopniu nawiązują do Rzymu, jest tu świetna kuchnia, dobre wino, i inne podejście ludzi, które typowego Polaka może trochę zaskoczyć. Rzym to moje miasto nr 1.

2. Barcelona
Jeśli pojedziesz do Barcelony, jedno jest pewne…  Na brak atrakcji narzekać nie będziesz. Miasto jest pełne zabytków, ciekawych rozwiązań architektonicznych, plaż, sklepów, jedzenia głównie opartego na owocach morza, elementów kultury katalonskiej. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Barcelona to miasto stworzone dla turystów i bardzo przyjaźnie nastawione do przyjezdnych. Chętnie wybrał bym się tam kiedyś jeszcze raz…

3. Praga
To wg. mnie bardzo niedoceniane miasto przez Polskich turystów. Zachwycamy się odległymi zakątkami a tuż obok mamy tak urokliwe miasto z świetnym piwem, jedzeniem, historią. Czesi sprawiają wrażenie weselszych niż my Polacy, a może to kwestia tego, że sam ich język brzmi zabawnie lub faktu, że zalegalizowali „trawku” jakiś czas temu icon_wink-5593458 Do tego ceny są rozsądne. Polecam zwłaszcza na wypad ze znajomymi.

4. Paryż
Paryż również ma sporo do zaoferowania, jednak jest jedno ale… Jeśli pojedziesz tam oczekując romantyczności, możesz się srogo rozczarować. W stolicy Francji jest co robić, ale jest stosunkowo drogo. Większość ludzi zachwala wieżę Eiffla, na mnie  natomiast największe wrażenie zrobiła katedra Notre Dame.

  Czarnogóra - ciekawostki z kraju zwanego "Dzika piękność" - Poszukiwacz przygód

5. Budapeszt i Wiedeń
Bardzo podobało mi się w Budapeszcie. Wiedeń jest również miejscem, które każdemu polecam. Stolica Węgier zaskakuje swoją historyczną przeszłością. Wiedeń zaś jest wg. mnie najbardziej przyjaznym miastem w jakim byłem. (chodzi mi o przyjazność dla ludzi, dla mieszkańców). I mają świetną kawę! Dlaczego oba miasta mają to samo miejsce w moim rankingu? Bo ciężko zdecydować gdzie podobało się bardziej. Oba miasta leżą blisko siebie. Oba łączy wspólna historia… Warto zobaczyć je w jednej podróży.

6. Kraków
Zawsze powtarzam, że gdyby obcokrajowiec zapytał mnie o to, które Polskie miasto polecam mu najbardziej to wskazał bym jednak Kraków. I uważam, że w skali Europy nie mamy się czego powstydzić.

I na tym tą listę zakończę. Poza rankingiem znalazło się sporo miejsc ciekawych i wartych zobaczenia, jednak chciałem tu przedstawić miasta, które urzekły mnie najbardziej. Berlin, Kotor, Bratysława, Warszawa, czy Bruksela to miasta gdzie również znalazłem coś interesującego ale myślami będę wracał częściej do tej pierwszej szóstki. Jest też Londyn, Lizbona, Ateny i sporo innych miast, w których jeszcze nie byłem więc nie zagościły w moim rankingu… A kto wie… 

A jakie miasta Tobie podobały się najbardziej?

Tagi: Barcelona, Paryż, Praga, Rzym, Wiedeń

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments