Wednesday, April 24, 2024
HomeBez kategoriiJak wyjechać do USA. Zielona karta lub Working Travel.

Jak wyjechać do USA. Zielona karta lub Working Travel.

Tego kraju przedstawiać nie trzeba. Chyba każdy Polak słyszał w swoim życiu dość dużo o Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Słyszeliśmy, że jest tam fajnie, że ludziom żyje się lepiej. Więc jak tam wyjechać? Oto mała podpowiedź…

Ostatnio nieco rozglądałem się za możliwościami wyjazdu z Polski w ciekawe miejsca. Zwiedzić USA, pomieszkać tam chociaż przez jakiś czas, zobaczyć na własne oczy i skonfrontować rzecz+ywistość z tym co pokazuje nam amerykańskie kino… Któż o tym nie myślał. icon_wink-8976119

Opcja wyjazdu na stałe. Zielona karta

Od 2 października do 3 listopada rusza losowanie Zielonych kart do USA. Udział w takim losowaniu jest bezpłatny. Gdzieś słyszałem, że szansa wylosowania takiej wizy jest jak 1:10. Czyli na 10 osób składających wniosek wizę dostaje jedna. Żeby taką wizę dostać trzeba spełniać określone wymagania:
musisz mieć co najmniej średnie wykształcenie lub przepracować w ciągu ostatnich pięciu lat co najmniej dwa lata w zawodzie, wymagającym minimum dwuletniego przyuczenia. Wymagana jest również niekaralność.

Wniosek w formie elektronicznej składa się pod adresem:

https://www.dvlottery.state.gov/

Opcja wyjazdu na 4 miesiące- Work and Travel

Program jest kierowany do studentów. Polega na tym, że obywatele Polski mogą wyjechać do USA w celu zwiedzania a przy okazji dorobić sobie na „bilet”. Organizatorzy programu pomagają w znalezieniu pracy, organizowane są też wspólne wycieczki, kursy językowe itp. Super opcja by spędzić wakacje, niektórzy z takich wakacji już nie wracają icon_wink-8976119 Znam osobiście dwie osoby, które były na WT – gorąco polecają!

Więcej o W&T pod adresem:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Work_and_Travel_USA

Przy odrobinie szczęścia i chęci lub nawet samych chęci można się załapać. icon_smile-9953117 Spełniajmy swoje marzenia.

  Izrael na własną rękę - informacje praktyczne ( Tel Aviv Jaffa i Jerozolima) - Poszukiwacz przygód
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments