Monday, October 2, 2023
HomeBez kategoriiJak sprytnie omijać korki w dużych miastach.

Jak sprytnie omijać korki w dużych miastach.

Ostatnie upały dały mi się trochę we znaki. Szczególnie z racji tego, że dużo jeżdżę autem po Wrocławiu. Samochód bez klimy w korkach, potrafi się nagrzać… No właśnie… w korkach. Korki to zmora Wrocławia. gdyby zapytał mnie ktoś o największą wadę Wrocławia to bez chwili wahania krzyknął bym ” KORKI!!!” Dziś jednak znalazłem sposób jak omijać miejsca, w których auta stoją dziesiątkami i przesuwają się w tempie żółwia, któremu brakuje witamin. 

Jakiś czas temu zakupiłem w sieci Play Samsunga Avilla z GPS. Dodali mi aplikację nawigacyjną w javie, która za pośrednictwem GPS i pakietów danych, które można tanio wykupić pozwala na zlokalizowanie swojego położenia na mapie i wyznaczenie trasy. Bardzo sceptycznie podszedłem do tego rozwiązania… bo co niby może taka aplikacyjka w javie niby zdziałać… 

Grubo się myliłem. Nawigacja chodzi płynnie… mapy ładują się w miarę szybko, ma praktycznie wszystko co tradycyjna nawigacja samochodowa. 

Ale ma też coś więcej…  Poznałem Wrocław. Jeździłem bez pomocy map, spotykałem się często z tym że korki są bardzo zmienne. Jednego dnia ulica potrafi być praktycznie pusta, drugiego czeka się by przejechać tyle, że może się babka przyśnić.

Z ciekawości włączyłem nawigację i zobaczyłem, że dziś wytyczyło mi inna trasę niż zwykle. Użyłem opcję najszybszej trasy tak jak i wcześniej… Co się okazuje? 

 Jak się okazuje system naviexpert, który został dodany przez moją kochaną sieć Play ma super funkcję. Nazywa się ona Community Traffic a polega na tym że mój telefonik i telefoniki innych którzy mają włączoną nawigację podczas jazdy wysyłają dane o czasie przejazdu i korkach. W ten sposób system planuje trasę tak by znaleźć najszybszą drogę do celu omijając wszelkie przestoje i korki. Dane są na bieżąco aktualizowane na podstawie tego co telefony wysyłają do systemu. 

  Budapeszt - [Galeria zdjęć]

Czy to nie jest świetne rozwiązanie ? 

Dziś byłem w szoku jak szybko udawało mi się przemieszczać po mieście. Czasami navi prowadziła mnie małymi uliczkami a czasami głównymi ale korki pozwalała omijać naprawdę rewelacyjnie. 

To odróżnia ten system od tradycyjnych systemów nawigacyjnych i czyni go naprawdę przydatnym. 

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments