Friday, March 1, 2024
HomeBez kategoriiObowiązek jazdy w pasach bezpieczeństwa.

Obowiązek jazdy w pasach bezpieczeństwa.

Ostatnio stała się głośna sprawa polaka, który oddał do trybunału konstytucyjnego przepis mówiący o powszechnym obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Twierdził on, że ów przepis jest niezgodny z zagwarantowanym nam w konstytucji prawem do wolności wyborów, jakie możemy dokonywać w swoim życiu.

Gdy tylko usłyszałem o pomyśle dzielnego śmiałka, natychmiast zastanowiłem się nad całym sensem zapinania pasów bezpieczeństwa. Czy ustawodawcy naprawdę tak bardzo troszczą się o nasze bezpieczeństwo? Czy politycy rzeczywiście mieli na uwadze dobro człowieka uchwalając taki przepis? Zanim wyrażę swoją opinię w tym temacie, wyjaśnię jak zakończyła się sprawa zbadana przez trybunał konstytucyjny. Otóż nasz wspaniały trybunał obwieścił, że dla dobra społeczeństwa uznaje przepis za zgodny z konstytucją. Jak później wyjaśnia, cel wyższy jakim jest ludzkie życie uświęca środki.

Od razu po usłyszeniu tych wiadomości kolejny raz do mojej głowy przyszła myśl ? czy oby Rząd , Politycy naprawdę tak troszczą się o dobro ludzi? Myślę że nie? Posunę się dalej? Politycy mają gdzieś, to czy przez nie zapięte pasy bezpieczeństwa ktoś zginie? Sami zresztą jeżdżą często bez pasów. A więc o co chodzi? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Jak wiadomo mandat za nie zapięte pasy bezpieczeństwa kosztuje 100 zł. Z racji tego, że dość dużo kierowców bagatelizuje ten ? obowiązek? dochody wydarte rękami policji są dość znaczne. To właśnie powód dla którego powstają takie i podobne przepisy. Politycy szukają wszelkich możliwych sposobów by od podatnika wydrzeć jeszcze więcej pieniędzy. Załóżmy że pan Władek zarabia 2000 zł brutto. 500 zł z tej kwoty ? państwo? zabiera mu już na samym starcie. Z pozostałych 1500 które otrzymuje, oddaje 22% we wszelkich rzeczach jakie kupuje. Nawet w rozmowie telefonicznej ( rzeczy która nie istnieje) zawarty jest podatek. Panu Władkowi zostaje jakieś 1170 zł realnych pieniędzy. Jedzie z dwoma córkami i z żoną do kościoła. Zatrzymuje ich policja która odlicza sobie 400 zł z pieniędzy pana Władka. Czy to nie fascynujące?

  Zwiedzanie - Strona 3 z 3 - Podróżuj z AjsBlo.pl

Osobiście uważam że obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem jest przede wszystkim wyłudzaniem przez ? państwo? pieniędzy. To powinno zależeć tylko od nas czy zapniemy pas, czy też nie. Jakakolwiek kara za to jest absurdem i przeczy podstawowym regułom demokracji.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments