Tuesday, September 26, 2023
HomeBez kategoriiSamsung Avila S5230 z GPs. Plusy i minusy telefonu.

Samsung Avila S5230 z GPs. Plusy i minusy telefonu.

Od kilku dni jestem posiadaczem Samsunga Avilla z funkcją GPs. Zdążyłem się już zapoznać z telefonem i nieco go przetestować. Telefon kupiłem ze względu na duży wyświetlacz ( używam telefonu do czytania książek i do serfowania po internecie). Skusił mnie też dodatkowy bajer w postaci GPSu. W tym wpisie przeczytacie o mich wrażeniach po zakupie.

Jakość wykonania +
 

Tutaj można by się spodziewać lekkiej tandet jak w starszych modelach samsunga ale tak nie jest. W prawdzie nie wiem jak obudowa zachowała by się po upadku ale mimo to obudowa wydaje się solidna. Może nie bardzo wytrzymała ale jest solidnie wykonana, spasowana i dobrze wygląda. 

Aparat i kamera –

Brak lampy błyskowej, 3.2 aparat a mimo wszystko zdjęcia w porównaniu do Sony Ericssona K810i z 3.2 robi dużo słabsze. Jeśli chodzi o kamerę, tutaj w dzień filmy wychodzą całkiem dobre, aczkolwiek w nocy nie wychodzą w ogóle. 

Muzyka +

Telefon ma dobry głośnik i odtwarzanie muzyki wydaje się być dopracowane. Gra głośno… prawie jak laptop. W słuchawkach również głośno i czysto, brakuje jednak basu. I znów to małe porównanie z SE K810i- tam bas w słuchawkach jest niemalże taki jak z zestawu stereo. 

GPs

Taki dodatkowy bajer. Działa ale z nawigacją samochodową bym tego nie porównywał. Aplikacje do tego są w Javie i pobierają dane z neta.

Multimedia +

Telefon ma dostęp do szybkiego internetu. Filmy z Youtube.com można na nim oglądać płynnie. Po zainstalowaniu opery mini w wersji bez konsoli można sprawnie poruszać się po internecie i ciszyć się dużym ekranem. 

Inne 

Dotykowa klawiatura jest dosyć precyzyjna i wykonana dobrze, można na niej wygodnie pisać za co plus. Bateria przy tak dużym ekranie wytrzymuje długo więc tutaj również mogę się pokusić o postawienie samsungowi zasłużonego plusa. Możliwość doinstalowywania kolejnych widżetów jest kolejną fajną opcją, można korzystać z widżetów portali społecznościowych. Trzy wirtualne pulpity to również opcja, która spisuje się świetnie. Szkoda że raporty sms przychodzą w wiadomościach. Może to być nieco uciążliwe. Brakuje mi też motywów, tutaj są dostępne tylko dwa standardowe i raczej nie ma opcji doinstalowania kolejnych. 

  Potężny zastrzyk adrenaliny

Ogólnie telefon jest na pewno warty swojej ceny. Jest innowacyjny, ma jeszcze kilka bajerów o jakich nie mówiłem. Myślę że ogólnie mogę postawić Samsungowi za ten model całościowego +. Nie zachęcam ani nie zniechęca do zakupu ponieważ dla każdego co innego może być ważne w telefonie. Moje potrzeby spełnia.

A jakie wy macie zdanie o tym telefonie ? 

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments