Saturday, September 30, 2023
HomeBez kategoriiMedia, biznes i wpływy. » AjsBlo.pl

Media, biznes i wpływy. » AjsBlo.pl

Gdybym zadał Ci pytanie dla kogo i z myślą o kim są stworzone media popatrzył byś na mnie jak na wariata i powiedział- No jak do dla kogo , dla ludzi przecież… Nie do końca masz rację.

W świecie telewizji, radia , gazet wszystko kręci się wokół bardzo istotnej dla nich rzeczy. Tą rzeczą są pieniądze – praktycznie każda stacja telewizyjna powstała i istnieje po to by przynosić dochody. Tak samo jest z radiostacjami, czy prasą.

Tutaj nie chodzi o dobro widza, żadna stacja puszczając dobry program nie myśli o tym by widzowi bezinteresownie zafundować rozrywkę, oni myślą przede wszystkim o oglądalności. Dążą do tego by zdobyć jak największą oglądalność bo gdy program bije rekordy popularności reklamy można sprzedać za setki tysięcy złotych. Gdy siedzisz tak jak miliony innych ludzi przed telewizorem i chcesz obejrzeć program typu „mam talent” lub „znajomi gwiazd tańczą na lodzie” to czas reklamowy jest warty majątek. Właściciele mediów to jedni z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi w Polsce. Zarabiają krocie na reklamach a także mogą wpływać na opinię publiczną skutecznie manipulując ich światopoglądem.

Pisałem już o tym jak media sztucznie wywołały w Polsce kryzys. To było jedno z wielu posunięć mediów działających na szkodę społeczeństwa. Często widać też tendencyjność w sprawach polityki… tutaj media również mają ogromną siłę oddziaływania i nie bez powodu mówi się ” kto ma media ten ma władzę”.

Piszę ten wpis przede wszystkim dlatego bo wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego jak duży wpływ mają media na postrzeganie rzeczywistości. Nauczyłem się chłodno, z dystansem a nawet krytycznie podchodzić do tego co serwuje mi radio, prasa czy telewizja. Ktoś kiedyś powiedział że telewizja ogłupia i miał w tym dużo racji. Pamiętaj o tym gdy następnym razem weźmiesz za pewnik to o czym Cię informują.

  Pięcioma środkami lokomocji do Czeskiej Pragi. - Poszukiwacz przygód
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments