Tuesday, September 26, 2023
HomeBez kategoriiKsiążki podróżnicze (i nie tylko), które przeczytałem w 2017 roku i mogę...

Książki podróżnicze (i nie tylko), które przeczytałem w 2017 roku i mogę polecić.Nie tylko o podróżach

Rok 2017 był dla mnie wyjątkowo udany jeśli chodzi o czytelnictwo… Dzięki temu mogę polecić Wam kilka dobrych książek podróżniczych ale i nie tylko…

13 książek to może nie dla wszystkich jest dużo, ale biorąc pod uwagę to, że byłem przez pół roku w dosyć intensywnej podróży to z wyniku tego jestem zadowolony. Oczywiście nie o liczbę książek tu chodzi a o ich treść i to jak poszerzyły moje horyzonty. Mamy styczeń 2018 więc to idealny czas by to podsumować.

Książki podróżnicze

Poza krawędź świata. Autor: Laurence Bergreen  8/10
Świetna książka opisująca podróż Ferdynanda Magellana dookoła świata. Autor pokazał doskonale jak znacząca dla historii i niezwykła była ta wyprawa oraz to jakie były realia tamtych czasów! Najlepsza książka podróżnicza w 2017 – zdecydowanie warto po nią sięgnąć!

Archipelag znikających wysp. Autorzy: Sergiusz Prokurat, Piotr Śmieszek 7/10
Książka opisująca niezwykły kraj jakim jest Indonezja. Obaj autorzy mieszkali/mieszkają w Indonezji i przedstawiają mnóstwo ciekawostek na temat życia w zupełnie innej kulturze. Czytało mi się super też dlatego, że w 2017 roku odwiedziłem ten kraj i był jednym z miejsc, który niesamowicie mnie zachwycił.

Indonezja. Po drugiej stronie raju Autor: Anna Jaklewicz 7/10
Kolejna książka,napisana przez osobę, która spędziła w tym kraju wiele czasu po to by zbliżyć się do niesamowitych ludzi tam żyjących i zrozumieć ten przeciekawy archipelag.

Opowieści z Wysp Owczych. Autorzy: Marcin Michalski, Maciej Wasielewski 7/10
Książka wpadała mi do ręki przypadkiem, ale okazała się całkiem ciekawa. Panowie podzielili się opowieścią o bardzo interesującej społeczności zamkniętej na małych wyspach owczych. Dużo ciekawostek.

Jutro przypłynie królowa. Autor: Maciej Wasielewski 6/10
Książka o Pitcarin – małej wysepce gdzieś na środku Pacyfiku, gdzie mieszkają potomkowie buntowniczej załogi statku Bounty. Wydawać by się mogło, że życie na takiej rajskiej wyspie jest prawdziwą sielanką, ale jeśli zajrzy się trochę głębiej w małą lokalną społeczność to już nie jest tak różowo… Książka dobra.

  Pięcioma środkami lokomocji do Czeskiej Pragi. - Poszukiwacz przygód

Samsara. Na drogach, których nie ma. Autor: Tomek Michniewicz 5/10
Jakoś ta książka bardzo nie przypadłą mi do gustu. Jest ok, czyta się dobrze… ale trochę jak gdyby pisana na siłę.

Końca świata nie było. Autor: Anita Demianowicz 4/10
Dużo o strachu autorki przed Latynoamerykańskimi macho. Mało o lokalnej kulturze. Trochę rozczarowująca. Dobra dla kobiety, która chciałaby wyjechać do Ameryki Łacińskiej.

180 000 kilometrów przygody. Autor: Tony Halik 4/10
Zbiór tekstów o podróżach Tony Halika wraz ze swoją żoną dzieckiem i psem przez Amerykę Południową. Było kilka ciekawych wątków ale nie pochłonęła mnie. Książka przeciętna.

Książki nawiązujące do podróży

Platforma Autor: Michel Houellebecq 8/10
Akcja książki dzieje się głównie w Tajlandii. Jest dobrze napisana, dobrze się to czyta. Jest o sex turystyce, jest dużo przemyśleń na temat dzisiejszego szalonego świata… Książka bardzo dobra.

Bez ostatniego rozdziału. Wspomnienia z lat 1939-1946 Autor: Władysław Anders 8/10
Czytałem z zapartym tchem, zwłaszcza, że w tym roku odwiedziłem Iran i Polski Cmentarz gdzie jest pochowana duża liczba Polaków, którzy dotarli tam z Armią Andersa. Generał Anders – niezwykły człowiek! Książka bardzo dobra.

Możliwość wyspy Autor: Michel Houellebecq 6/10
Po lekturze Platformy dałem się przekonać do kolejnej książki tego autora. Była ok, ale zbyt smutna jak na mój gust. Losy podstarzałego francuskiego milionera, rozglądającego się za młodymi dupami, z czego jedna 20 letnia hiszpanka okazała się rakietą w łóżku… 😉  Nudy! :p

Inne

Sapiens. Od zwierząt do bogów Autor: Yuval Noah Harari 10/10
Książka 10 na 10 to znaczy, że jedna z najlepszych książek jakie czytałem w swoim życiu. Odpowiada na wiele pytań, wyjaśnia wiele naszych codziennych zachowań, opisuje historię ludzkiego gatunku i naszej cywilizacji ale i też wskazuje w jakim kierunku to wszystko zmierza… Książka z serii tych, które otwierają głowę na pewne sprawy.

  Relacja z Czarnogóry. Budva i wgłąb kraju... [Część 1]Nie tylko o podróżach

Wojna o pieniądz. Autor: Song Hongbing 8/10
A to książka, którą można by zakwalifikować jako kolejną teorię spiskową gdyby nie to, że autor podaje bardzo dużo faktów historycznych jako dowody na istnienie międzynarodowej finansjery, zaciskającej sznurek na szyi rządzącym oraz zwykłym żądnym ciągłej konsumpcji ludziom. Jest w niej trochę o wojnach wywołanych przez bankierów, trochę o Państwach zniszczonych przez słynnych finansistów. Jest o tym dlaczego np. taki George Soros jest odpowiedzialny za głód małych dzieci w nie jednym Państwie świata. (Gdzie zresztą jest ścigany listem gończym). Książka z serii tych, które otwierają oczy.

A Ty jakie książki poleciłbyś mi na 2018 rok ? 🙂 Zostaw proszę komentarz pod tym wpisem jeśli przeczytałeś coś ciekawego.

Tagi: Książki

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments