Friday, June 14, 2024
HomeBez kategoriiJak całkowicie skasować naszą klasę / facebooka. Jak usunąć facebooka / nk....

Jak całkowicie skasować naszą klasę / facebooka. Jak usunąć facebooka / nk. – Ajs w podróży

Anthony de Mello w swojej książce umieścił świetne powiedzenie. ” Gdzie wszyscy myślą tak samo część nie myśli wcale”. To powiedzenie sprawia, że za każdym razem gdy tylko zaczynam ślepo podążać za innymi zastanawiam się czy oby na pewno robię coś zgodnie z sobą…
Portale społecznościowe wciągają. Mnie też wciągnęły ale zacząłem się nad tym trochę zastanawiać gdy marnowałem czas sprawdzając co chwilę swoje konta na Facebooku i naszej klasie.

Doszedłem do wniosku że: (nie musisz tego czytać, możesz przewinąć niżej i od razu przeczytać jak pokasować konta)

1.Nie potrzebuję tej maskarady , szpanowania zdjęciami, pozowania , tworzenia swojego wirtualnego wizerunku.

2. Jeśli ktoś jest moim prawdziwym znajomym stać go na to by od czasu do czasu napisać smsa ” cześć, co słychać ajs? ” Stać go też na to by gdy mnie mija na ulicy zapytać ” co u Ciebie?”. Znajomy to ten który coś o Tobie wie i interesuje się choć trochę Twoim losem – a nie jakaś zakładka z profilami na facebooku.

3. Pisanie rzeczy typu ” dziś na objadek – spaghetti” , ” idę postawić klocka na kibelek” , ” jadę w góry z moją kochaną kasią” jest sprawą dla mnie osobistą. Część moich czynności, myśli, spostrzeżeń jest zarezerwowana do wąskiej grupy ludzi którzy są mi naprawdę bliscy. Nie mam ochoty wciskać komuś na siłę mojej prywatności. Poza tym uważam że trochę tajemniczości w innych ludziach to zajebista cecha.

Mógł bym tak pisać i pisać ale nie o to chodzi w tym wpisie. Jeśli go znalazłeś to znaczy że chcesz trwale usunąć swoje konto na naszej klasie albo Facebooku.

Więc jak całkiem usunąć konto z facebooka:

  Czy człowiek jest czymś więcej niż maszyną ? - Poszukiwacz przygód

Dezaktywować konto można bardzo prosto za pomocą odpowiedniej zakładki w profilu. Ale polega to na tym że tylko zawieszasz wtedy swój profil. Wystarczy że się zalogujesz i już masz na nowo konto. Twoje wszystkie dane są w archiwum serwera.

Ale możesz też trwale usunąć swoje konto po zalogowaniu klikając na ten link :

https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

Po tym zacznie się procedura zniechęcania. Muszę przyznać że jest dobra 😀 Jeśli klikniesz ” wyślij” W ciągu 14 dni Twoje konto zostanie całkowicie usunięte z serwera i nie będziesz już miał możliwości przywrócenia go. Pamiętaj jednak że jeśli w ciągu 14 dni zalogujesz się na swojego facebooka chociażby przez przypadek całą procedurę będziesz musiał zacząć od nowa.

Wytrzymałem 14 dni. Jestem wolny !

Jak usunąć trwale konto na nk ( naszej klasie) :

I tutaj sprawa wygląda analogicznie. Możesz użyć odpowiedniej zakładki Edytuj profil / Zaawansowane / i kliknąć Usuń konto. Aczkolwiek wtedy również twoje dane zostają na serwerze. Nk może wysyłać do Ciebie e-maile a także przetwarzać twoje dane osobowe.
http://nk.pl/pomoc/pytanie/320

I znów trzeba się troszkę wysilić by skasować całkowicie konto. Za pomocą formularza kontaktowego należy wysłać żądanie całkowitego usunięcia swoich danych z serwisu nk.pl . Tutaj wygląda to podobnie do facebooka, również oczekujesz na skasowanie tylko z tego co pamiętam jest to nieco krótszy okres czasu. W każdym razie po Twoim żądaniu i potwierdzeniu go przez odpowiedz na e-mail który od nich dostaniesz Twoje konto zostanie całkowicie wykasowane.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments