Sunday, June 23, 2024
HomeBez kategoriiUzależnieni od " Miłości" - Poszukiwacz przygód

Uzależnieni od ” Miłości” – Poszukiwacz przygód

Kocham Cię! Takie słowa wypowiedział niemalże każdy. Słowo Kocham Cię stało się tak popularne, że rzucamy nim na lewo i na prawo. Bez względu na to czy jesteśmy pewni uczuć, czy tylko nam się wydaje że kochamy… Jestem przekonany że 95% ludzi mówiących słowo kocham tak na prawdę nie wie co mówi. Im tylko wydaje się że kochają , oni tak naprawdę są uzależnieni od tej drugiej osoby.

Na pewno znacie lub widzieliście narkomana. Jeśli nie to na pewno słyszeliście o tym jak narkoman zachowuje się gdy zabrano mu narkotyk. Wpada w desperację. Taki człowiek bardzo cierpi , boli go dusza. Zrobił by niemalże wszystko by dostać kolejną dawkę. Prosi, błaga, wykonuje szereg nie racjonalnych czynności, a nawet stać go na to by zagrozić swoim bliskim samobójstwem. ” Jeśli nie dacie mi na działkę, zabije się”

Teraz spójrzmy na zakochaną osobę, którą rzucił partner. Zachowuje się niemalże tak samo jak narkoman. Błaga o powrót, nie może spać, nie może jeść, myśli ciągle o swoim obiekcie westchnień. Czasem nawet taką osobę stać na takie desperackie ruchy jak pobicie kolegów czy nowego chłopaka swojej byłej. Ostatnim poletkiem walki o swoją ukochaną staje się często szantażowanie jej. Tutaj w grę wchodzi nawet sugerowanie samobójstwa. Taka osoba zrobiła by niemalże wszystko by odzyskać obiekt swoich westchnień.

Myślę, że te dwa opisane wyżej przypadki są do siebie bardzo podobne. I w jednym i w drugim mamy do czynienia z chorobą. I narkoman i osoba ” zakochana” jest  uzależniona. To nie jest miłość, ani nawet zakochanie.

Jak więc wygląda prawdziwa miłość. Myślę że łatwiej powiedzieć czym miłość nie jest.   Na pewno miłość nie jest uczuciem wypełnionym zazdrością i zaborczością. Na pewno też nie jest uczuciem skupiającym się na zaspokojeniu własnego egoizmu. Wiele osób mówi że kocha a jest z kimś tylko po to by czuć się szczęśliwym – to nie jest miłość.

  Izrael na własną rękę - informacje praktyczne ( Tel Aviv Jaffa i Jerozolima) - Poszukiwacz przygód

Myślę że uczucie jakim darzymy swoich rodziców, braci siostry przyjaciół,  jest bliższe prawdziwej miłości. Myślę że gdy kogoś naprawdę kochamy chcemy po prostu dla te osoby szczęścia, ufamy jej, mamy szacunek.

W życiu okazuje się że mamy „miłość” i miłość. Ta pierwsza częściej spotykana jest tylko egoistycznym pragnieniem swojego szczęścia. Ta druga jest zupełną odwrotnością… wiele ludzi brnących w swoim uzależnieniu nigdy jej nie zazna.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments