Tuesday, September 26, 2023
HomeBez kategoriiOptymalizacja drupala pod wyszukiwarki.

Optymalizacja drupala pod wyszukiwarki.

Mam nieodparte wrażenie, że google lubi drupala i strony postawione na nim umieszcza wysoko w serpach.  Powiem więcej… to nie tylko wrażenie, to fakt. Drupal ma czysty kod i jest przyjazny wyszukiwarkom. Ale można w drupalu zmienić kilka rzeczy i wtedy będzie on jeszcze wyżej punktowany w google za swoją ” przyjazność wyszukiwarkową”. Przedstawię tu kilka rzeczy które trzeba zmienić by udoskonalić pod tym względem drupala. 

Krzaczki w adresie. 

Często drupalowy adres wygląda tak : http://www.fungusto.pl/?q=node/1

Wyszukiwarka google oceniała by lepiej ten adres bez ?q=  

Wybierając w drupalowym menu: Strona główna ? Zarządzaj ? Konfiguracja witryny mamy dostęp do opcji “Przyjazne adresy”.  Tam możemy wyłączyć niechciane znaki z adresu. Niestety na na wielu bezpłatnych serwerach ta opcja nie działa i musimy borykać się z tym problemem. Najlepiej w takim przypadku zmienić serwer. 

Adres wpisu z tytułem wpisu. 

Zamiast http://www.fungusto.pl/node/4 możemy zrobić przyjaźniejszy adres np.  http://www.fungusto.pl/domowa-tresura-psa-mars-w-akcji  taki adres zawiera słowa z tytułu i treści co wpływa na wyższą pozycję w google. 

Adres taki uzyskamy za pomocą standardowo obecnego w drupalu modułu Path, Wystarczy go włączyć i przy edycji wpisu pamiętać o tym by przed zapisaniem wpisać adres wpisu jaki ma być nadany. 

Możemy też dodać funkcję automatycznego dodawania adresu na podstawie tytułu wpisu. Funkcję taką uzyskamy po doinstalowaniu do drupala modułu Pathauto

Takie zmiany w witrynie dają czysty adres bez krzaczków. Skutkuje to większą popularnością naszej witryny więc warto poświęcić czas na takie zmiany. 

  Atrakcje Barcelony |vlog #001 - Poszukiwacz przygód
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments