Wednesday, February 28, 2024
HomeBez kategoriiKoh Samui - Co warto zobaczyć. Wakacje w Tajlandii.Nie tylko o podróżach

Koh Samui – Co warto zobaczyć. Wakacje w Tajlandii.Nie tylko o podróżach

Na Koh Samui trafiłem podczas swojej ponad miesięcznej podróży po Tajlandii. Wyspa zawdzięcza swoją popularność, dzięki pięknym plażom, dobrej infrastrukturze oraz klimatowi. To na Koh Samui masz największe prawdopodobieństwo dobrej pogody nawet jeśli w Tajlandii jest pora deszczowa. Jeśli już tam dotarłeś … to w tym wpisie dowiesz się co zwiedzić by Twoje Wakacje w Tajlandii były spędzone aktywnie.

Gdzie warto szukać nocleg na Koh Samui

Największa turystyczna miejscowość na Koh Samui to Chaweng ale walą tam wszyscy więc jak nie chcesz się gnieść to polecam Lamai. To jest mniejsza miejscowość , jest czyściej, taniej, spokojniej, mniej Niemców Anglików i burdeli ale i jakieś życie nocne też jest. Na bookinng.com znajdziesz tam coś fajnego przy plaży, widziałem tam dużo fajnych Bungalow, ale są też tanie hostele dla turystów budżetowych. A już  całkowicie spokojnie jest po zachodniej stronie wyspy, ale drożej i z tego co pamiętam to może tam być problem żeby wyjść gdzieś wieczorem.

Co warto zobaczyć na Koh Samui

Z takich ciekawszych miejsc, które Ci mogę Ci polecić:

– Big Buddha – to jest  największa świątynia na wyspie, są fajne widoki jak się wejdzie na górę i jest fajny klimat.

– Lad Koh View Point – piękne widoki

– Nathon Night Food Market – prawdziwy Tajski nocny market z jedzeniem. ( nie pod turystów) Ceny nawet 3 razy niższe, jedzenia full i bardzo smaczne. Warunki sanitarne nie pod turystów ale warto pojechać – prawdziwa tajska kuchnia.

– Wat Plai Laem– kolejna świątynia, również piękna, mniej zatłoczona

  Polska .pl

– Hin Ta & Hin Yai Rocks– to są takie skały, z których słynie Koh Samui w dziwnych kształtach. Szału nie robią ale obok jest super bar rege, cały z drewna, fajny klimat na odpoczynek

– Na Mueang-1 Waterfall– wodospad

– Elephant Trekking – jest dużo farm ze słoniami, znaki widać z głównej drogi. Nie musisz iść na trekking, możesz po prostu tam zajechać i popatrzeć. Można dotknąć słonia, co robi wielkie wrażenie.

– Crocodile Farm – takie show pod turystów

– Secret Buddha Garden

Kolejne wyspy niedaleko które warto zobaczyć:

Ko Phangan ( nie byłem, ponoć takie sobie, lepiej popłynąć na )

– Ko Tao – baza nurkowa, mała wyspa, rafy koralowe, drożej, ale warto bo jest pięknie!  ( Mango Viewpoint, Chalok Viewpoint, John Suwan Mountain Viewpoint i Nangyuan Viewpoint na sąsiednią wysepkę Koh Nang Yuan. )

Mam nadzieję, że dzięki liście miejsc, które warto zwiedzić na Koh Samui Twoje wakacje w Tajlandii będą udane! 🙂

Tagi: Tajlandia

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments